Працівники ДСДЛ центру «Веселі Боковеньки» прийняли участь в колегії Кіровоградського ОУЛМГ

2 Грудня, 2021

             1.12.2021: Колегія Кіровоградського ОУЛМГ розглянула стан обліку лісів та результати інвентаризації лісокультурних об’єктів.

            У ході засідання колегії обласного управління лісового та мисливського господарства, яке відбулося під головуванням начальника обласного управління Наталії Ревенко сьогодні, 1 грудня, розглянуту стан обліку лісів та результати інвентаризації лісокультурних об’єктів.

            Характеризуючи стан обліку лісів у лісогосподарських підприємствах, перший заступник начальника управління Олег Середюк відзначив, що з 2011 року загальна площа земель лісового фонду, наданих у постійне користування лісгоспам, збільшилась на 5,7 тис. га і становить 130 618.

           Показник середньої приживлюваності 1-3-річних лісових культур у нормі: по зрубах підприємства забезпечили приживлюваність 83,9 % (при плановій 76,3 %), по захисних насадженнях – 79,7 % (при плановій 73,2 %). Атестовано захисних незімкнутих насаджень 4-річного і старшого віку в обсязі 4188 га. У вкриту лісом площу переведено 1 037 га лісових культур.
Лісгоспи виростили 2,9 млн. штук стандартних сіянців і 178,9 тис. шт. стандартних саджанців декоративних порід, закладено 21,2 га плантацій новорічних 2 га. Лісовими господарствами оформлено речові права на земельні ділянки площею 42 080 га, що становить 32 % від загальної площі лісового фонду.

           За словами головного спеціаліста відділу лісового господарства Валентини Роздєльської, на землях державного лісового фонду в 2021 році створено 398 га лісових культур, у тому числі захисних насаджень – 194 га і культур на зрубах – 204 га. Під природне поновлення залишено площу 48 га. ялинок.Головний спеціаліст управління Наталія Болокан доповіла про стан реконструкції лісових доріг. Зокрема, нинішнього року реконструйовано 2,3 км лісових доріг по Чутянському лісництву і 0,75 км – по Червоно-Нерубаївському.

           Підсумовуючи, начальник управління Наталія Ревенко інформувала про питання, які розглядались на колегії Держлісагентвства. Керівником було наголошено на необхідності посилення лісогосподарськими підприємствами заходів з охорони хвойних насаджень від самовільних порубок у передноворічний період. Начальник управління наголосила необхідності здійснення користувачами мисливських угідь постійного контролю за дотриманням мисливцями правил поводження з вогнепальною мисливською зброєю та термінів проведення полювання.

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ


admin