Знову цвітуть каштани…

6 Вересня, 2022

Вже не один рік в ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» на території дендрологічного парку та і в інших населених пунктів можуть спостерігати трішки незвичне явище для осінньої пори – друге за цвітіння каштанів. Все майже як у казці – поруч зі сплячими бруньками та тими, що прокидаються – молоде листя, суцвіття зовсім молоді і квітучі, плоди, що дозрівають і пожовкле весняне листя…

Гіркокаштан звичайний або кінський каштан (його батьківщина – Греція) увійшов «у моду» в другій половині XIX століття. Але дерева з розкішною кроною та пірамідальними суцвіттями прикрашали міські садиби і монастирі починаючи з XVIII століття.

Гіркокаштан звичайний — добрий медонос. Він має безліч лікувальних властивостей – лікам на основі каштана під силу впоратися з підвищенням температури тіла, запаленнями, набряками, пухлинами. Кінський каштан також є відмінним знеболюючим і бактерицидним засобом, загоює рани й порізи. Речовини в складі благотворно впливають на стінки вен і судин, надають венотонизирующее, антитромботичну дію.

Втім, гіркокаштан звичайний відомий перш за все як декоративна рослина. Це дерево вельми популярне у спеціалістів з озеленення і ландшафтних дизайнерів, оскільки в процесі росту завжди зберігає стрункість стовбура, через що його часто використовують для створення алей, обсадження доріг. Серед інших його переваг слід зазначити невибагливість, стійкість до газо-пилового забруднення, привабливу форму листя і квіток, щільну крону, яка влітку створює глибокий затінок, дарує прохолоду і добре затримує потоки забрудненого повітря.

Цвітіння деяких рослин вдруге (зазвичай восени) зустрічається все частіше. Така поведінка пояснюється тим, що аномально тепла погода восени “обманює” рослини, провокуючи повторне цвітіння. Деякі науковці стверджують, що причиною повторного цвітіння саме каштанів є передчасне скидання листя, викликане ураженням шкідників.


Позначки:
admin