Живцювання – один із способів розмноження рослин в лісовому центрі «Веселі Боковеньки»

18 Червня, 2024

Червень – це місяць, який можна використовувати для розмноження рослин методом зеленого живцювання – самий простий, швидкий і доступний.
Традиційно, в цю пору працівники ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» заготовляють зелені та напівздерев’янілі живці хвойних та листяних порід, що користуються найбільшим попитом у населення для озеленення дворів, садиб та інших територій. Це – ялівці, туї, тис, барбариси, аронія, калини, спіреї та багато інших порід, видів та форм дерев та кущів, які висаджуються у теплицю господарства для укорінення.
Перед висаджуванням живців, які були заготовлені згідно рекомендацій рано-вранці та підготовлені належним чином, працівники лісового центру застосовують різні стимулятори росту як природного, так і хімічного складу для кращого коренеутворення. Попереду довготривалий процес з дотриманням температурного режиму та вологості повітря, які безпосередньо впливають на утворення та розвиток кореневої системи у висадженого живця.
Перевага такого вегетативного способу розмноження рослин – отримання саджанців, які повністю повторюють сортові особливості материнської рослини в скорочені терміни. Фактично в перший же рік рослина нарощує в теплиці потужну кореневу систему і на наступний рік її можна вже висаджувати у шкільне відділення розсадника на дорощування.


admin