Збережемо первоцвіти разом!

29 Лютого, 2024

Цьогорічна зима була безсніжною і теплою, тому і природа розпочала «прокидатися» раніше від попередніх років. Не дивно, що в лютому місяці уже з’явилися перші первоцвіти не тільки на подвір’ях особистих володінь, парках, скверах, а і в природному стані. На сьогодні більшість з них належать до категорії рідкісних і зникаючих рослин, знаходяться під загрозою знищення та занесені до Червоної книги.

Багато «любителів природи» намагаються принести з лісу букетик весняних квітів, які так приваблюють всіх небайдужих, не зважаючи на те, що зірвані квіти можуть зів’яти ще по дорозі додому чи простояти у вазі декілька днів і потрапити на смітник. Зриваючи квітку ви свідомо знищуєте природу, тож закликаємо всіх бути свідомими і не знищувати первоцвіти.

Наголошуємо, що вилучення первоцвітів з природи є незаконним. Відповідно до ст. 88-1 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.) з конфіскацією.

Пам’ятаймо, що кожен, хто зриває та купує первоцвіти, несе відповідальність перед законом!


Позначки:
admin