Заказник «Боковеньківська балка»

9 Травня, 2024

Серед заповідних територій що розташовані на території Державного лісового фонду ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» є ботанічний заказник загальнодержавного значення «Боковеньківська балка» площею 9,4 га, який оголошений заказником у 1996 році.

Балочний комплекс заказника, що знаходиться в північній смузі степової зони, яка виділяється при геоботанічному районуванні як смуга різнотравно-типчаково-ковилових степів, включає три частини: степовий схил південної експозиції, заліснений схил північної експозиції та заболочене днище.

Найбільшу наукову цінність має степовий схил, на якому переважають ковилові угрупування із ковили пірчастої та Лессінга, зрідка трапляється ковила волосиста, сон лучний та волошка руська, які занесені до «Червоної книги». Із малопоширених степових рослин тут зростають горицвіт весняний, мигдаль степовий, оман мечолистий, анемона лісова, ломинос цілолистий. Зустрічається на цьому об’єкті багато лікарських рослин таких як звіробій стрункий, цмин піщаний, парило звичайне та інші.

Протилежний схил балки це культури дуба та висаджені на окремих ділянках лох, колоновидні туї, скумпія та інші породи, які з роками утворили загущені площі культур. Береги ставу та дно балки – густо вкрито болотною рослинністю, а схили заростами чагарнику. Такі місцини слугують домівками для численної фауни та резеватами для відтворення поголів’я дикої мисливської фауни та багатьох видів комахоїдних птахів, що у великій кількості гніздяться у чагарниках. Болото слугує «купальнями» для дикої свині, зарослі чагарнику – для козуль. Із птахів тут можна зустріти очеретянку, сіру мухоловку, сорокопуда, славку, та багато інших.

Північно-західний схил вкритий різнотравно-ковиловим степом та куртинами чагарників, які з кожним роком «відвойовують» все більшу територію, одночасно слугуючи прихистком козулям, зайцям-русакам, фазанам, куріпкам та іншим видам орніто- та ентомофауни.

Цікавий і унікальний балковий комплекс та куточок природи, де життя іде за законами природи.


Позначки:
admin