Всесвітній день водно-болотніх угідь

2 Лютого, 2022

2 лютого відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь. Саме у цей день 50 років тому було підписано Конвенцію про водно-болотні угіддя.

У 2022 році за пропозицією Секретаріату Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя – на користь людям і природі!».

Водно-болотні угіддя є найцінніша екосистема, ресурси якої людство використовує для задоволення питних потреб, риболовлі та ведення сільського господарства та інш.

До водно-болотних угідь відносяться райони боліт, драговин, торфовищ або водойм – природних або штучних, постійних або тимчасових‚ стоячих або проточних‚ прісних‚ солонкуватих або солоних‚ включаючи морські акваторії‚ глибина яких не перевищує шість метрів. Ми чудово знаємо, що болота, заплавні луки, ліси, плавні та мілководні водойми – життєво необхідні для накопичення, очищення та постачання прісної води для потреб людства і довкілля.

Територія ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» також має такі угіддя, територіально розташовується серед двох річок Боковеньки та Скотоватої, має 12,9 га водних площ під ставками та штучними озерами та 5 га боліт. Це місця, що підтримують біологічне різноманіття нашої території – це існування ендемічних, рідкісних і зникаючих видів рослин та тварин, місце перебування та гніздування безлічі водних птахів, місця для існування, зимівлі та нересту риби.

Кожна людина безпосередньо залежить від використання цих природних ресурсів, тому для майбутнього нашої планети ми маємо усвідомити важливість припинення руйнування і почати відновлювати водно-болотні екосистеми, берегти джерела прісної води та ощадливо її використовувати, адже вода – це життя.


Позначки:
admin