Вогонь – ворог лісу!

27 Липня, 2022

На території ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки», як і в цілому на території громади та області утримується суха та спекотна погода. Дощі, які по синоптичних прогнозах мали пройти на наших територіях так і оминули нашу місцину, тому пожежонебезпечний період продовжується. Лісівники продовжують проводити профілактичні та попереджувальні заходи з охорони лісів від пожеж – постійні рейди по території лісового фонду, догляд за мінералізованими смугами, перекриття позапланових доріг та в’їздів, розміщення наглядної агітації, проведення бесід серед населення.

В аграрному секторі нині на полях збирається врожай зернових та масово продовжуються роботи з обробітку ґрунту, що вимагає від громадян пильності та відповідальності до своїх дій. Категорично заборонено спалювання стерні та соломи бо разом з стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки. За лічені хвилини полум’я може знищити або пошкодити лісові насадження, які вирощувалися і доглядалися лісівниками десятки років. В зоні ризику не лише лісові масиви, а й рослинність, дикі тварини, птахи і комахи, які можуть загинути. Через людську необережність поводження з вогнем лісові пожежі є найбільшим лихом для екосистеми.

Згідно Правил пожежної безпеки в лісах України протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– розведення багать у лісі;

-заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів;

-палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;

-випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що поряд із лісом;

-звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи.

Пам’ятайте! За порушення правил пожежної безпеки у лісі – відповідальність.

Наголошуємо, пожежу легше попередити, ніж загасити. Пам’ятайте, тільки спільними зусиллями ми зможемо зберегти ліси від вогню!


Позначки:
admin