Увага! Триває пожежонебезпечний період!

30 Серпня, 2022

Добігають до кінця останні літні дні, на порозі – осінь, але температура повітря з кожним днем стає все вищою, а сонце стає все спекотнішим. В лісових масивах утримується пожежонебезпечний період.

В черговий раз нагадуємо на дотриманні Правил пожежної безпеки в лісах та екосистемах, дотриманні Правил поведінки на природі. Причинами виникнення пожеж у природних екосистемах можуть бути – кинутий недопалок або сірник, розведення вогнища і необережне поводження з ним, випалювання трави на лісових галявинах, полях, присадибних ділянках, узбіччях доріг. У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – людина.

Аби уникнути подібного, слід пам’ятати, що розпалювати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі забороняється! За сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум’я, особливо у хвойному лісі.

Слід дуже пильно наглядати за дітьми, адже їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.

Упродовж пожежонебезпечного періоду у лісі забороняється:

– Розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях).

– Заїзд на території лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються в лісогосподарських цілях.

– Відвідування населенням хвойних насаджень при п’ятому класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

– Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цих цілей.

– Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом чи іншими горючими речовинами ганчір’я тощо.

– Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна.

– Експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою.

– Палити чи користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт із паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо).

Збережемо природу разом!


Позначки:
admin