Увага! Розпочався пожежонебезпечний період!

20 Березня, 2023

Навесні та влітку всім нам дуже подобається відпочивати на природі і особливо в лісі. Але всім слід знати, що після зимового періоду, коли встановлюється тепла і суха погода в лісах України розпочинається період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж, тому він і називається пожежонебезпечним.

Лісові пожежі завжди були і є найбільшим лихом для лісу, адже за лічені хвилини вогонь може знищити або пошкодити лісові насадження, що вирощувалися лісівниками десятиріччями. Пожежі в екосистемі знищують і пошкоджуються не тільки дерева, кущі та трав’янисту рослинність, а у вогні гинуть дикі тварини, птахи, комахи. Вогонь може перекинутись на житлові будинки та господарські приміщення, що знаходяться поряд з лісом чи місцем виникнення пожежі в екосистемі.

Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах України під час відпочинку у лісі та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустирях, вздовж доріг на присадибних та дачних ділянках. Сильні весняні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення.

Кожен із нас повинен пам’ятати, що пожежу легше попередити, ніж загасити!

Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– Розведення багать у лісі;

– Заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;

– Заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

– Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).

– Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Наш спільний обов’язок – шанобливо ставитися до природи, а перебуваючи в лісі – дотримуватися Правил пожежної безпеки!


Позначки:
admin