Увага! Розпочався пожежонебезпечний період

7 Березня, 2024

Щороку з настанням сухої і вітряної погоди розпочинається пожежонебезпечний період, – існує підвищений ризик до виникнення пожеж в екосистемах, зокрема і лісових масивах.

Як правило пожежі в екосистемах виникають через порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки, всупереч забороні, при випалювання сухої трави на сільгоспугіддях, пустирях, вздовж доріг та на присадибних ділянках, при цьому збільшується ймовірність поширення вогню на лісові ділянки. Вітром вогонь розповсюджується за лічені секунди, і може завдати непоправної шкоди екосистемі. Вогонь – це найбільший ворог для лісу, адже у вогні гине все живе.

Дотримуючись простих правил пожежної безпеки в лісі можна попередити безповоротні наслідки, які стануть фатальними для природи та людини.

Зверніть увагу! В лісових масивах забороняється:

– розведення багаття у лісі;

– заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки;

– заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські підпали);

звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Будьте відповідальними! Дотримуйтесь Правил пожежної безпеки!


Позначки:
admin