Увага! Пожежонебезпечний період триває!

7 Травня, 2024

Щовесни, з настанням теплої, сухої та вітряної погоди, зростає ризик виникнення пожеж в лісах. Причинами їх виникнення здебільшого є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: непогашені багаття, кинуті в суху траву недопалки цигарок, а також дитячі пустощі з вогнем. Особливо різке збільшення кількості лісових пожеж спостерігається у період свят і вихідних днів, коли багато людей відправляються на відпочинок на природу. Нерідко такі «відвідування» в лісі закінчуються лихом, адже неконтрольовані пожежі можуть знищити цілі лісові масиви, які росли десятки років та завдаючи величезної шкоди фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Все це створює надзвичайні ситуації, матеріальні збитки великих розмірів, а інколи і загрозу життю людини.

Лісова охорона ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» нагадує, щоб уникнути лісових пожеж протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

– розведення багать у лісі (крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

– заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

– відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;

– палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;

– випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).

Адміністрація лісового центру звертається до населення з проханням дотримуватись усіх вимог Правил поведінки в лісі та Правил пожеженої безпеки.

Вирушаючи на відпочинок, варто пам’ятати, що порушення вищезазначених правил тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

У випадку, якщо ви помітили загоряння у лісах, на відкритих територіях, сміттєзвалищах – негайно телефонуйте за номером 101. Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків. Бережіть себе та природу!


Позначки:
admin