У воєнний час підпал сухої трави можуть розглядати як диверсію

28 Березня, 2022

З початком весни, розпочався пожежонебезпечний період в лісах Кіровоградщини, а також час масового спалювання сухої рослинності населенням на полях, ярах, балках, городах. Станом на 27 березня в лісах області зафіксовано 3 випадки лісових пожеж на площі 2,0 га.

У такий важкий для країни час, коли усі сили зосереджені на допомогу Збройним силам України – хочемо запитати у людей, які це роблять, – ви справді вважаєте, що це вкрай необхідно робити сьогодні? Коли пів України горить через жорстокі атаки ворога, вам треба палити? Невже таким чином робите хоч щось доброго, коли запалюєте поле або яри та балки?!!!

Як думаєте: зараз лісівникам та рятувальникам треба ще витрачати мега-цінні людські, інші ресурси та час на гасіння такого безглуздого вогню? Через те, що хтось просто не розрахував власні зусилля і тепер може спалити ліс чи навіть населений пункт.

Звертаємо увагу жителів області, що на сьогодні враховуючи військовий стан та високий клас пожежної небезпеки заборонено відвідування лісів населенням та заїзд транспортних засобів окрім тих, які забезпечують оборону держави, національну безпеку, охорону правопорядку та виконують лісогосподарські заходи.

Також нагадуємо, що відповідно ст. 77 КУпАП порушення вимог пожежної безпеки в лісах – тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1530 грн. до 4590 грн. і на посадових осіб – від 4590 грн. до 15300 грн.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площ, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 4590 грн. до 15300 грн. і на посадових осіб – від 10710 грн. до 30600 грн.

Відповідно ст. 77-1 випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 грн. до 6120 грн. і на посадових осіб – від 15300 грн. до 21420 грн.

І саме головне, що у воєнний час підпал сухої трави може прирівнюватися до диверсії. Збройним силам України, в період, коли на всій території країни діє правовий режим воєнного стану, підпали варто сприймати, як теракт, що завдає шкоду державі і сприяє ворогові, а паліїв вважати агентами московії.


Позначки:
admin