Синиця довгохвоста

29 Березня, 2022

Серед різноманітної кількості синиць, які гніздяться на території ДСДЛ центру «Веселі Боковеньки» є досить незвичайний вид, синиця довгохвоста, або як її ще називають ополовник звичайний.

Ця маленька пташка, немов хвостата пір`яна кулька, що спритно перелітає з гілки на гілку. Розміром вона менша за горобця, проте має дуже довгий хвіст. Синиця довгохвоста осілий птах, який зустрічається у листяних та мішаних лісах , лісопарках Європи та Азії.

Поширений по всій Україні, але в степовій зоні зустрічається не часто.

Цікавість для людей представляє не тільки сама пташка, але й і її незвичайне гніздо. Воно дещо відрізняється від звичних нам інших, своєю формою. Пташка ніби «плете» гніздо у вигляді витягнутої кулі з діркою-входом у верхній частині, маскуючи його мохом, лишайниками та травою.

Синиця довгохвоста не тільки красивий птах, але й корисний тим, що харчується виключно комахами, попелицями та личинками, які є шкідниками лісу.

Велику загрозу для виду становить застосування пестицидів. Синиця довгохвоста охороняється Бернською конвенцією, тому для збереження виду необхідне природо відповідне ведення лісового господарства, яке передбачає збереження підліску і чагарників.


Позначки:
admin