Розпочався осінній сезон «тихого полювання»

21 Вересня, 2022

Після рясних та тривалих вересневих дощів земля вдосталь наситилась вологою. Всі, хто полюбляє збирати гриби дочекались вдалого моменту.

В цьому році на більшості територій нашої країни діє заборона щодо відвідування лісу, тому вирушаючи до лісу поцікавтесь чи не є це порушенням розпоряджень.

Гриби – це смачно й корисно, адже вони містять білки, небагато жирів і вітаміни. Однак щороку під час грибного сезону часто трапляються випадки отруєння грибами.

Гриби збирають всюди, навіть там, де не рекомендують, адже відомо, що їстівні гриби зустрічаються в будь-якому переліску, серед поля, навіть біля будинків на газонах. Гриби мають властивість накопичувати у своєму організмі різні отруйні речовини, тому їх не можна збирати у парках та скверах, поблизу смітників, доріг з великим рухом, уздовж залізничних трас.

Є тільки один абсолютно надійний спосіб відрізнити отруйні гриби від їстівних – гриби треба знати. Будьте уважні та відповідальні до свого життя та життя тих, кого ви пригощаєте зібраними грибами, тож нагадує, що для того, щоб уникнути отруєння, необхідно дотримуватись певних правил:

  1. Якщо ви не можете відмовитись від вживання грибів, то набагато безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль;
  2. Якщо ви все-таки відправились до лісу на «тихе полювання» необхідно знати:

– ніколи не збирайте грибів, яких не знаєте;

– якщо гриб викликає хоч найменший сумнів, краще його не брати;

– якщо ви зібрали гриби та принесли їх додому, ретельно перевірте кожен гриб перед тим, як починати готувати страву або робити заготовлення;

– при приготуванні страв із грибів, їх необхідно ретельно промити, а перед сушінням обтерти вологою тканиною;

– не вживайте сирих грибів;

– готові страви з грибів необхідно зберігати на холоді, бажано не більше 24 годин в емальованому посуді;

– не давайте грибів малолітнім дітям.

  1. Якщо отруєння все ж таки виникло, або є його симптоми негайно зверніться до лікувальної установи.

Бережіть своє здоров’я та життя!


Позначки:
admin