Представники родини півонієвих в дендрологічному парку «Веселі Боковеньки»

2 Травня, 2024

На квітниках дендрологічного парку «Веселі Боковеньки» квітне одна із перших представників родини півонієвих – півонія вузьколиста, або тонколиста (Paeonia tenuifolia), — багаторічна рослина відома під народними назвами: кудла, воронець, воронок, степова півонія. Причорноморський ендемік, занесений до Червоної книги України. Широко використовується як декоративна культура.

У природі тонколиста півонія зустрічається у степах, на схилах пагорбів і скель, схованих під невеликим шаром землі, а також у змішаному середовищі, такому як ділянки степу, зарослі кущами. Але за її декоративність та ранній період цвітіння її можна широко використовувати для озеленення, висаджуючи на квітниках у парках, скверах чи присадибних ділянках міст і сіл.

Ще один представник родини півонієвих що можна побачити на галявинах парку це піон деревовидний – швидкорослий вид, який може в дорослому віці досягати до 2 метрів. Довговічна рослина, період цвітіння якого починається з чотирьохрічного віку. Цвіте щороку, рясно одиночними, великими квітами, діаметром 10 – 17 сантиметрів. Колір квітів білий, рожевий, малиновий, бузковий із темно-малиновою плямою в середині квітки.

В ланшафтному дизайні часто використовується для групової посадки, також підходить в якості солітеру. Цей неймовірно гарний кущ буде радувати Вас не тільки своїм виглядом, але й стійким, насиченим приємним запахом квітів. Хто не встиг придбати саджанці піона деревовидного весною може це зробити восени та прикрасити подвір’я чудовими квітами.

А ще на квітниках зовсім скоро заквітне півонія трав’яниста, яка широко використовують як декоративні квіти в озелененні, для зрізування та зимової вигонки. Люди здавна культивують півонії. Натепер є сотні сортів цих квітів, які розрізняються за розмірами і формами, забарвленням, будовою квіток, тривалістю цвітіння тощо.

Ще здавна відомі також лікарські властивості півоній, адже  назва півонії пов’язана з Давньою Грецією, а про виникнення самої квітки розповідає поетичний міф з метаморфозою, згідно з яким у прадавні часи жив на землі талановитий лікар, який вправно гоїв рани як богів, так і простих смертних. Майстерність учня породила заздрощі вчителя, і він задумав його позбутися. Але Зевс не допустив цього, перетворивши вправного лікаря на квітку, яку ми зараз знаємо як півонія. Лікарські властивості півонії, про які є вже в давньогрецькому міфі про її походження, відомі в Європі нараховував з два десятки захворювань, які лікують за допомогою кореневища півонії лікарської.

У Китаї півонія є національною квіткою, що їй приписують магічні властивості захисту від темних сил. На своїй батьківщині, в Китаю піони обов’язково висаджують біля входу в будинок, а ще зображення півонії є одним з найпопулярніших у китайському традиційному образотворчому мистецтві.

Всі представники родини півонієвих сонцелюбиві, можуть рости і в напівтіні, але тоді не будуть так рясно цвісти. Не любить щільних грунтів, краще росте на багатих грунтах, добре дренованих грунтах. Вологолюбивість середня, в довготривалий посушливий літній період рекомендовано поливати. Піон деревовидний – морозостійка рослина, не гібридні форми піона підходять для вирощування в суворому кліматі.


Позначки:
admin