Працівники державної лісової охорони Кіровоградщини взяли участь у командно-штабних тренуваннях

18 Серпня, 2021

Під керівництвом заступника голови Кіровоградської облдержадміністрації Сергія Шеремета 17 серпня в режимі он-лайн відбулися командно-штабні тренування з керівним складом територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Кіровоградської області, які залучаються до гасіння пожеж в екосистемах.

У тренуваннях взяли участь представники ОДА, обласного управління лісового та мисливського господарства, ГУ ДСНС, Держеконіспекції та голови об’єднаних територіальних громад.

Державну лісову охорону на заході представляли начальник ОУЛМГ Наталія Ревенко, директори лісгоспів та начальник відділу лісового господарства Лариса Романська, а також дистанційно проходили навчання головні лісничі та лісничі лісогосподарських підприємств.

Учасники заходу обговорили організацію системи управління під час гасіння лісових пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з ними. Було відпрацьовано порядок дій лісівників, рятівників, органів влади та місцевого самоврядування під час організації заходів щодо гасіння великих лісових пожеж та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Щодо організації управління під час гасіння пожеж у лісовому та природно-заповідному фонді доповіла Лариса Романська, котра зосередила увагу присутніх на питаннях керівництва гасінням пожежі, складу та завдань оперативного штабу на місці пожежі. А також ознайомила учасників навчань з методикою прогнозування обстановки, оперативного плану гасіння великої лісової пожежі, визначення потреби сил і засобів.

Крім обговорення навчальних питань відбулася демонстрація відеофільму щодо дій органів управління під час організації гасіння великої лісової пожежі.

Після теоретичної відбулась практична частина тренувань. Її було проведено на території Олександрівської селищної ради, у с. Бірки. У навчаннях було задіяно сили та засоби Олександрівського лісгоспу, а також Держслужби з надзвичайних ситуацій.

Згідно з легендою через необережне поводження з вогнем невстановлених осіб виникла пожежа хвойної підстилки та сухої трави в Бірківському лісництві. У ліквідації низової пожежі було задіяно лісівників та пожежних, їхніми діями керував оперативний штаб. Застосовувались переносні ранцеві установки, система телевізійного спостереження, малий лісопожежний комплекс на базі УАЗу, трактор, котрий створював мінералізовану смугу для обмеження розповсюдження полум’я, пожежні автомобілі. Під час гасіння умовної пожежі лісова охорона й пожежні продемонстрували швидке реагування на небезпечну ситуацію та злагодженість спільних дій.

За результатами навчань було прийнято відповідні рішення.

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ


Позначки:
admin