Павловнія в парку

16 Серпня, 2021

Мабуть кожен із вас за останні роки зустрічає інформацію про цікаву рослину, розведення якої все більше зацікавлює лісівників, підприємців, фермерів і просто любителів і колекціонерів дендрофлори. Мова йде про павловнію, або як ще її називають – «адамове дерево» або «дерево-фенікс», яка стала популярною через такі ознаки, як найбільш швидкоросле дерево, енергетичне (стійке біопаливо), цінна сировина у деревообробці і меблевій галузі.

Батьківщиною більшості видів павловнії є Східна Азія, але вона чудово почувається в різних регіонах України. Різні види та клони павловнії мають різні характеристики, але об’єднує їх те, що за короткий термін можна отримати повноцінну деревину та значну кількість біопалива.

На території дендрологічного паку «Веселі Боковеньки» для поповнення колекції деревних порід було посаджено один екземпляр павловнії, яка чудово почувається в степовому кліматі і стрімко розростається, цьогорічний приріст перевищує 3 м і ріст ще продовжується. Сподіваємось, що уже на наступний рік отримаємо цвітіння і дозріле насіння, яке використаємо для розмноження цієї породи в розсаднику лісового центру.


Позначки:
admin