Парк, наповнений ароматами чубушника…

5 Червня, 2024

Ще тільки початок червня, а вздовж прогулянкових алей центральної частини дендрологічного парку «Веселі Боковеньки» ім. М. Л. Давидова ми можемо спостерігати незвичайної краси кущі, що наповнюють неповторним ароматом все навколо… Це – чубушник, який в ці дні масово квітне вздовж прогулянкових доріжок, в біогрупах, в лісових насадженнях та галявинах. Колекція видів та сортів, що зростає на території дендропарку щороку зацікавлює не тільки відвідувачів, а і співробітників ботанічних садів, садоводів-любителів, які приїздять до нашої місцини відпочити та познайомитися з дендрофлорою.

Чубушник – чудова рослина для озеленення садиб, парків, скверів з розгалуженими гілками, що вкриті тонкою сірою корою з листя від 2 до 7 см завдовжки залежно від виду, а запашні прості, напівмахрові або махрові квітки чубушника, зібрані в китиці, формуються на кінцях молодих пагонів.

Чубушник досить зимостійкий кущ, проте кожен вид рослини залежно від кліматичних умов поводиться по-різному, тому навіть якщо в сувору зиму кущ чубушник дуже підмерзне, то загине тільки його наземна частина, і якщо ви її навесні обріжете, то, завдяки потужній кореневій системі рослини, чубушник дуже швидко відросте і відновить свою декоративність.

Чубушник (Philadelphus), або садовий жасмин (ясмин, чубуковець), належить до роду листопадних і напівлистопадних чагарників родини Гортензієві. Ми зазвичай називаємо квітку чубушника – жасмином за характерні солодкуваті пахощі і схожість квіток цих двох рослин. Латинську назву чубушник-філадельфус отримав на честь царя Єгипту Птолемея Філадельфа, а чубушником його називають тому, що з його міцної деревини з м’якою серцевиною робили чубуки і мундштуки для курильних люльок.

У дикій природі чагарник чубушник поширений у Північній Америці, Європі та Східній Азії, в природі налічується від 50 до 70 видів чубушника, а в культурі виведено велику кількість сортів цієї рослини. Деяких представників роду культивують як декоративні рослини заради гарних запашних квітів у садах.

У Південній і Південно-Східній Азії квіти жасмину широко використовують як прикраси і ароматизатор зеленого чаю, з інших видів добувають запашну ефірну олію, яку використовують у виробництві парфумів та ладану.

Ця рослина невибаглива до вирощування і не потребує особливого догляду, тому стане чудовою породою для озелененням і буде влітку радувати рясним цвітінням та найніжнішим ароматом.

Запрошуємо прогулятися алеями парку – вдихнути свіжого повітря, насиченого неповторним ароматом чубушників.


Позначки:
admin