Опале листя – користь чи шкода?

3 Листопада, 2021

Листопад… – з дерев масово облітає листя і виникає безліч варіантів, що ж можна зробити з опалим листям, адже його спалювання заборонено законодавством і несе загрозу здоров`ю, а нерідко і життю людини. Одночасно спалювання листя призводить до забруднення повітря, води та ґрунту, а також зникнення певних видів тварин.

Пропонуємо Вам декілька варіантів – порад, що можна зробити з опалим листям, які Ви можете використати у себе вдома чи на території парку чи скверу.

Зробіть листовий перегній або компост. Перегній можна виготовити у мішках, а компосту в компостних ямах, почергово пересипаючи шар листя землею або гноєм, через рік – півтора компост буде готовий. Листовий перегній – це чудовий засіб поліпшення ґрунту, хороша мульча і підкислювач для вирощування рослин.

Розкидайте вологі листки на вільних ділянках ґрунту. Вони будуть природною мульчею, яка зупинить ріст бур’янів, вивітрювання ґрунту і вимивання з нього мінеральних речовин. Навесні перепріле листя потрібно буде зібрати граблями або перекопати з грунтом.

Сухе листя можна використовувати як утеплюючий та теплоізоляційний матеріал для укриття ваших багаторічників, що зимують у ґрунті (троянди, хризантеми, гібіскуси, гортензії та інші рослини). Використовувати в даному випадку необхідно тільки сухе листя здорових рослин, щоб не завелися шкідники і почалися хвороби.

– Якщо Ви прибираєте листя з газону, то його необхідно подрібнити газонокосаркою і залишити на траві, незабаром листя просто розчиниться в грунті, поліпшивши його склад.

Використовуйте опале листя для декору. Зберіть колекції найбільш оригінальних і красивих листків, зробіть з них цікаві осінні декоративні композиції. Такий матеріал можна використовувати для занять з дітьми та дорослими як в гуртках так і вдома.

Нехай осінь принесе всім нам тільки позитивні емоції, здоров’я та радість.


Позначки:
admin