Обережно кліщі!

8 Квітня, 2024

З настанням теплих та сонячних днів ми все частіше перебуваємо на природі. Весна – це не лише повернення тепла та пробудження природи, але й активність кліщів, які можуть стати причиною проблем зі здоров’ям.

Кліщів можна зустріти будь-де – в лісах, парках, скверах, алейних посадках, біля будинків. Вони не люблять спеку, тому особливо активні ввечері, в прохолодну погоду та в похмурий день. Зазвичай комахи “нападають” на людину з дерев, кущів та трав’яних рослин висотою до 50 сантиметрів.

Потрапляючи на поверхню шкіри, кліщ не відразу кусає людину. Він довго шукає підходяще місце, вибирає ділянку, де найтонша шкіра. Це може бути пахова область, зона пахв, шия, живіт. У момент укусу людина може не відчувати болю, оскільки в слині комахи містяться знеболюючі речовини.

Укус кліща безболісний, проте може завдати серйозної шкоди здоров’ю людей і тварин, бо переносить серйозні захворювання. Не всі кліщі небезпечні для людини, але деякі можуть переносити збудників інфекцій. В українських широтах поширені хвороби, що передаються кліщами – кліщовий енцефаліт і хвороба Лайма.

Як уберегти себе від кліщів? Тож вирушаючи на природу, слід подумати про заходи попередження укусу кліща:

– голову слід закривати головним убором;

– взуття повинно бути закритим, також необхідно закривати область гомілковостопного суглоба, щиколотки;

– одяг краще вибирати світлих відтінків (на ньому простіше побачити кліща);

– обов’язково потрібно використовувати спеціальні захисні засоби проти укусів кліщів;

– кожні 20 хвилин слід оглядати свій одяг і відкриті ділянки тіла на предмет наявності комахи.

Якщо з вами все таки трапилась «зустріч» з кліщем народні методи пропонують безліч способів видалення кліща самотужки (пінцетом, міцною ниткою, накладанням компресу з оцту чи олії), проте лікарі все ж не радять цього робити, якщо у вас є можливість то краще звернутись за фаховою допомогою. Тільки лікар зможе правильно вилучити комаху і обробити рану, щоб запобігти інфікуванню. Але у випадку видалення кліща самостійно його необхідно віднести до лабораторії для подальшого дослідження.

Будьте пильними! Бережіть себе!


Позначки:
admin