Не допустіть пожеж в екосистемі! Бережіть ліс від вогню!

29 Березня, 2024

Прогноз погоди попереджає про різке підвищення температурного режиму, сонячну та вітряну погоду в найближчі дні, що є одним із факторів пожежонебезпечного періоду та загрози виникнення пожеж в екосистемах.

Щорічно пожежі, що виникають в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі, зокрема лісам та в цілому державі.

Основними причинами виникнення пожеж в природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків, на територіях, прилеглих до лісових масивів. Неконтрольоване випалювання сухої рослинності, сміття (побутових відходів), листя, може призвести до затяжного та багатоденного горіння, а інноді і до масштабної пожежі.

Кожна пожежа завдає величезної шкоди довкіллю та створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та призводять до некерованих надзвичайних ситуацій.

Лісівники ДСДЛ центру «Веселі Боковеньки» закликають всіх громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожеж у природних екосистемах.

У першу чергу, не варто випалювати суху траву та сміття на присадибних та дачних ділянках, полях. Під час відпочинку на природі та в лісі необхідно пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу не лише навколишньому середовищу, а й життю та здоров’ю самих відпочиваючих та тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством.

      Нагадуємо правила пожежної безпеки під час відвідування лісових масивів:

      – забороняється розведення багаття у лісі та лісопосадках, крім тих, що пов’язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях;

– забороняється палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники, недопалки;

– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– забороняється випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, сільськогосподарських угіддях, а також на інших земельних ділянках, прилеглих до лісу.

Нагадуємо, що в більшості областей у період воєнного стану та високої пожежної небезпеки заборонено населенню відвідування лісів та в’їзд до них (крім транзитних шляхів) транспортних засобів й іншої самохідної техніки, за винятком тих, що використовуються для потреб лісогосподарської діяльності.

На території лісового центру постійно проводяться профілактичні та попереджувальні заходи з охорони лісів від пожеж: лісовою охороною постійно проводяться рейди лісових масивів, перекрито 24 позапланових доріг, виставлено 12 шт. наглядної агітації на протипожежну тематику, проведено догляд за мінералізованими смугами вздовж доріг, хвойних насаджень та плантацій. З місцевим населенням, школярами та відвідувачами дендрологічного парку постійно проводяться бесіди та лекції щодо дотримання Правил пожежної безпеки.

Закликаємо громадян бути відповідальними, дотримуватись Правил пожежної безпеки у природніх екосистемах, берегти довкілля, ліси, рідний край та його багатства, адже наша безпека в наших руках.


Позначки:
admin