Міжнародний день птахів

1 Квітня, 2024

1 квітня в Україні і світі відзначають Міжнародний день птахів. Цей день проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера», 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Це час повернення пернатих з вирію, усі охочі цього дня розвішують годівниці та будиночки для птахів, а ще проводяться акції з метою звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.

Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років і немає на Землі такого куточка, де б їх не було, всі вони мають різний зовнішній вигляд і ведуть різний спосіб життя.

Неоціненну користь приносять птахи людині не тільки прикрашаючи природу своїм окрасом, співом, а і знищуючи не менше ніж 25 кг шкідливих комах, короїдів та гусіні на площі в 1 км2.

Птахи знищують не лише шкідливих комах, а й багато шкідливих гризунів, які часто завдають значних збитків урожаю сільськогосподарських культур. Варто зазначити, що сови та більшість денних хижих птахів з’їдають величезну кількість мишей-полівок та інших гризунів.

Птахи також сприяють поширенню дерев та кущів, розносячи насіння ягід, якими вони живляться восени та взимку (горобини, калини, терену, малини, бузини) на значні відстані.

В час російської агресії багато птахів, як і людей втратили свої домівки, але не зважаючи на постріли, ракети та шахеди, що розривають наше небо перелітні птахи великими ключами повертаються на рідну землю… Віримо, що на своїх крилах журавлі несуть нам Перемогу!!!


Позначки:
admin