Міжнародний день лісів

21 Березня, 2024

21 березня, у світі відзначається Міжнародний або Всесвітній день лісів (World Forestry Day), який покликаний привернути увагу суспільства до важливості збереження лісів.

Ліси відіграють важливу роль у житті всієї планети, адже виробляють необхідний кисень, поглинаючи парниковий вуглекислий газ, регулюють баланс води тощо.

Цей день був проглошений за ініціативи ООН 28 листопада 2012 року через значні втрати лісових насаджень. Головною метою цього дня є підвищення обізнаності про цінність лісів та дерев, заклик до створення різноманітних заходів для їхнього захисту.

Сьогодні ми не уявляємо свого життя без лісу, як ресурсу, як місця відпочинку, як безлічі корисних властивостей для існування людей та тварин.

Площі лісів потерпають від пожеж, хвороб, шкідників, недбайливого ставлення ставлення до нього. Окремою загрозою для лісів України є бойові дії, через які пошкоджено близько третини лісів.

Цього року Міжнародний день лісів  відбувається під гаслом «Ліси для інновації: нові рішення задля покращення світу».

Лісівники лісового центру «Веселі Боковеньки» в цей день доповнили молодими деревами та кущами ялини звичайної та колючої, сосни кримської, ялиці, псевдотсуги, ясеня, дуба, спіреї Вангутта, самшиту вічнозеленого історичні біогрупи дендрологічного парку «Веселі Боковеньки» ім. М. Л. Давидова, щоб не переривався зв’язок поколінь, адже дендрологічний парк уже 130 років є оазою нашого степового краю.

Юні лісівники Веселобоковеньківського учнівського лісництва з радістю допомагають лісівникам у висадці дерев, проводять на території школи та села роботи по озелененню та збереженню зелених насаджень, з інтересом вивчають історію створення парку та лісівничі навики.

Ліси – це наше здоров’я, наш дім, наша відповідальність! Збережемо ліси раом!


Позначки:
admin