Ліси та інновації: нові рішення задля покращення світу!

21 Березня, 2024

21 березня в усьому світі відзначають Міжнародний день лісів, який проголошений в грудні 2012 року Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй.

Щороку, у цей день, фахівці з усього світу обговорюють виняткову роль лісів у збереженні клімату. Ліс надає нам не лише необхідні товари та послуги, а й є невід’ємною частиною функціонування екосистем. Важливим є також стале управління лісовими ресурсами, яке забезпечує їх відновлення та стале використання. Підтримка цих процесів вимагає комплексу заходів, спрямованих на збереження зелених насаджень для майбутніх поколінь.

Цьогоріч у фокусі обговорення – інноваційні підходи та нові рішення у лісовому господарстві з метою підвищення його ефективності та сталості.

2024 рік є визначальним у підготовці України до впровадження Регламенту ЄС щодо знеліснення та деградації лісів (EUDR). Впровадження EUDR передбачає встановлення системи контролю, яка допоможе забезпечити ефективне виконання стандартів з управління лісами та збереження лісових екосистем. Це також відкриває можливості для співпраці з Європейським Союзом та іншими країнами у сфері охорони лісів та боротьби зі зміною клімату.

Разом з тим, навіть в умовах війни, коли третина українських лісів стала недоступною через окупацію, замінованість та бойові дії, ми успішно впровадили ряд інноваційних продуктів. Зокрема, використовуємо сучасні ІТ-рішення та геоінформаційні системи для ефективного обстеження, аналізу та управління лісовими ресурсами. Уже діють вкрай важливі елементи ланцюга прослідковуваності деревини, який є унікальним у світі.

У перспективі – запровадження принципів наближеного до природи лісівництва, розвиток побічних напрямів господарювання, перехід на механізовану заготівлю лісу з використанням сучасної лісозаготівельної техніки, повна діджиталізація системи управління лісами, а також трансформація усіх бізнес процесів.

Сьогодні ми продовжуємо виконувати свою основну роботу – висаджувати ліс на територіях, де це можливо та безпечно. Створюємо нові високопродуктивні ліси, стійкі до змін клімату та інших екологічних факторів. В рамках ініціативи президента «Зелена країна» у цьому році плануємо висадити понад 200 мільйонів сіянців. Наша головна мета – піклуватися про довкілля та сприяти розвитку економіки країни.


Позначки:
admin