Комфортне місце для черепах

26 Липня, 2022

Хто хоч раз відпочивав біля водойми в тихих і безлюдних місцях міг зустрітися з цікавим плазуном, що існує на Землі впродовж 250 мільйонів років…

      В затишних куточках річки Боковеньки на території ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки», особливо в сонячні дні можна зустріти черепах, які цілими сім’ями гріються на сонечку на корчах, гілках та деревах, що частково знаходяться у воді, на каменях чи просто березі. При найменшій загрозі чи просто рухові недалеко від них черепахи дружно і швидко ховаються під водою.

З фактів про їхнє життя ми знаємо, що більше 230 видів черепах у світі живе на суші та у воді. З давніх – давен черепаха символізує мудрість і повільність. Насправді щодо повільності, то це не так, бо шкірясті черепахи здатні плавати зі швидкістю 35 км/год, а швидкість пересування сухопутних черепах залежить від температури навколишнього середовища, – чим холодніше, тим повільніше черепаха буде повзти. Будова організму черепахи – короткі кінцівки насилу можуть переносити громіздкий і важкий панцир з великою швидкістю, тому черепахи і символізують повільність і незграбність. За відсутності їжі вони можуть голодувати тривалий час, а панцир черепахи складається з ороговілих щитків. Черепахи поширені майже на всіх континентах, за винятком Антарктиди. Вони здатні вижити в будь-яких умовах, але для розмноження їм необхідна тепла вода.

Мудрості вважається черепахи набираються протягом життя, адже вони можуть жити до 100-150 років.

Черепахи приносять користь, знищуючи личинок комарів та хворих риб. Болотна черепаха – санітар водойм. При всій своїй спритності у воді їй вдається спіймати лише хвору або поранену рибу, що в цілому сприяє покращенню популяцій риб. Черепахи впливають на «здоров’я» чималої кількості різних екосистем, в тому числі пустель, боліт, прісноводних і морських середовищ. Скорочення їх чисельності може мати негативні наслідки для інших видів, в тому числі й для людини.

Відпочиваючи на природі поспостерігайте за черепахами – це дуже цікаво і пізнавально. Ні в якому разі не забирайте їх заради прихоті дітей додому, адже ви не створите їм умов для проживання наближених до природних, бо кожен виживає і почувається комфортно тільки у своєму рідному середовищі.


Позначки:
admin