«Ірисова веселка» в дендрологічному парку

3 Червня, 2022

Різнобарв’я ірисів, що масово квітнуть нині на території дендрологічного парку «Веселі Боковеньки» створюють справжню атмосферу літа, адже вони полюбляють сонце і сонячні місця, мають неповторний ніжний солодкуватий аромат.

Наукова назва ірисів, або, як кажуть у народі, півників, пов’язана з іменем давньогрецької богині Іриди, яка як посланниця богів сходила на землю по веселці, тож і слово «ірис» у перекладі з грецької означає «веселка».

Ірис повністю відповідає своїй назві, бо навіть неможливо перелічити всі кольори та відтінки забарвлення цієї дивовижної рослини. Селекційні роботи продовжуються над виведенням нових видів та сортів, нині у світі налічується близько 200 видів ірисів, які об’єднують понад 80 тисяч сортів. Але найбільше захоплення і поширення серед любителів чудової квітки займає група бородатих ірисів. Квіткарі люблять їх за витонченість форм і різноманітність забарвлення, елегантність та фантастичний аромат.

Ці квіти мають чудовий вигляд на клумбах, альпійських гірках, в одиничних насадженнях і квіткових композиціях, вони доречні всюди і не вибагливі до вирощування.


Позначки:
admin