Дотримуйтесь правил пожежної безпеки в лісах!

26 Липня, 2023

Незважаючи на те, що на території лісового центру періодично випадають опади, пожежна небезпека утримується постійно. Підвищена температура повітря, сильні вітри швидко висушують землю і рослинність, що створює небезпеку як для екосистеми так і для людини.

Найчастішою причиною лісових пожеж стає людський фактор. Не дивлячись на заборону спалювання сухої трави та пожнивних решток, кинутий недопалок, незагашене багаття, недотримання правил пожежної безпеки під час відпочинку на природі та у лісі можуть стати причиною справжньої екологічної катастрофи.

Для запобігання можливого виникнення пожежі, необхідно знати й дотримуватися наступних правил:

– не розводити багаття у хвойних молодняках, у місцях з наявністю сухої трави, на ділянках лісу, де багато повалених дерев та в лісосмугах. Розводити багаття потрібно на відкритих, спеціально обладнаних місцях, попередньо їх обкопавши або обклавши камінням. Перед виходом з лісу багаття необхідно залити водою або засипати землею.

– не кидайте палаючі сірники й недопалки на землю.

– не паліть і не користуйтеся відкритим вогнем поблизу легкозаймистих рідин та матеріалів.

Проведення профілактичних та попереджувальних заходів на території ДСДЛ центру «Веселі Боковеньки» – догляд за мінералізованими смугами, перекриття позапланових доріг шляхом встановлення шлагбаумів, встановлення наглядної агітації, постійне патрулювання лісових масивів, висвітлення теми дотримання протипожежних правил у засобах масової агітації сприяють утримувати контроль у лісовому фонді.

Шановні відвідувачі «природи» пам’ятайте, що наслідки недбалого поводження з вогнем обходяться дуже дорого не лише для  флори і фауни і, звичайно, для лісового господарства, а навіть для здоров’я та життя самих винуватців виникнення вогняної стихії.

Відпочивайте відповідально! Просимо Вас дотримуватись правил пожежної безпеки в лісах!


Позначки:
admin