День працівників природно-заповідної справи

7 Липня, 2021

Ще у червні 1992 р. побачив світ «Закон України про природно-заповідний фонд України», у вересні 1994 року Верховна Рада України затвердила Програму перспективного розвитку заповідної справи в Україні. Збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, розвиток мережі природно-заповідних об’єктів є одним з пріоритетів державної політики в галузі економічного та соціального розвитку країни.

Українська мережа об’єктів природно-заповідного фонду з кожним роком розширюється за рахунок мінімально антропогенно порушених земель та акваторій. Найбільший інтерес викликають ділянки, на яких найповніше представлені види, занесені до Червоної книги України, та рідкісні рослинні угруповання із Зеленої книги України. Для відзначення нелегкої та сумлінної роботи працівників природно-заповідної справи Президент України підписав Указ від 18 серпня 2009 року №629 «Про День працівника природно-заповідної справи», у якому зазначено, що в Україні встановлене професійне свято – День працівника природно-заповідної справи, яке щорічно відзначається 7 липня.

Метою діяльності ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» є забезпечення охорони, ефективного використання , збереження та відтворення лісового та природно-заповідного фонду України, адже центр був створений в першу чергу з метою збереження заповідної території – дендрологічного парку «Веселі Боковеньки» ім. М.Л. Давидова. На території лісового центру розміщені ще два об’єкти ПЗФ загальнодержавного та місцевого значення, тому поправу можемо вважати цей день і своїм святом, тому що відвідувачам парку під час ознайомчих екскурсій та бесід, вихованцям шкільного лісництва та учням шкіл лісовою охороною робиться акцент на екологічне виховання – шанобливе ставлення до природи, збереження та її примноження.


Позначки:
admin