День пам’яті та примирення

8 Травня, 2024

Сьогодні, 8 травня вперше Україна разом із Європою відзначають День пам’яті та примирення і вшановують пам’ять жертв Другої світової війни, а також перемозі над нацистською Німеччиною та її союзниками.

В День пам’яті та перемоги, Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом, бійців, які загинули під час Другої світової війни, а також пам’ять мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни, примусових робітників.

В тій війні лише в Україні в 1939-1945 роках загинуло понад 8 млн людей та зруйновано майже 700 міст.

Символом пам’яті про Другу світову війну та її жертв в Україні та Європі є мак пам’яті. В Україні стилізоване зображення квітки маку, яке водночас символізує кривавий слід від кулі, стало головним символом Дня пам’яті та примирення у 2014−2015 роках. Мак пам’яті в Україні поєднується з давнім символічним значенням цієї квітки в народній міфології та в художній літературі — зокрема і з легендами про те, що маки цвітуть там, де пролилася кров українських козаків.

Сьогодні під час іншої повномасштабної війни Україна відзначає 79-ті роковини закінчення Другої світової війни та День пам’яті і щиро віримо, що в календарях незабаром з’явиться День перемоги над росією.

Миру всім нам, єдності, свободи, щастя, злагоди і благополуччя кожній родині! Нехай швидше настане мир в Україні!


Позначки:
admin