Частуха подорожникова

18 Липня, 2022

Цікаву нову рослину ми зустріли цього літа на території ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки». На греблі, де постійно протікає річка Боковенька з’явилась цікава рослина, схожа на подорожник, але яка зростає у воді. Постійно спостерігали як вона росте, розвивається та цвіте… За допомогою довелося звернутися до визначника, бо раніше на нашій території не зустрічали таку рослину.

Багаторічна трав’яниста рослина висотою 20-60 см, серцевидне листя на довгих черешках може досягати до 20 см в довжину, зібране в прикореневу розетку. По опису виявилось, що це – частуха подорожникова. Із багатьох джерел дізналися, що як і для інших видів частухи характерна гетерофілія, тобто різнолистковість, підводна форма цих рослин має лінійне листя. Квітконоси виходять з центра листових розеток і піднімаються у висоту на 90 см. Квітки білі, маленькі, плоди дрібні після дозрівання залишаються зеленого кольору, які з часом розпадаються і плавають по воді. Завдяки цьому рослина добре розмножується. Кореневища і корені містять крохмаль, цукор, ефірну олію. У надземної частини рослини є пекучий отруйний сік.

Мабуть і до нас частуха потрапила по течії р. Боковеньки, адже вона зростає в умовах з підвищеною вологістю, по берегах річок, на мілководді, у воді та болоті.

Використовують частуху в декоративних цілях, висаджують вздовж штучних ставків, водопадів, озер. Цінують її і тому, що практично вона не потребує догляду при вирощуванні, швидко розмножується і є чудовим медоносом. В теплі дні при температурі повітря вище 15 градусів за Цельсієм її квіти виділяють слабоцукристий нектар, лише за одну добу одна квітка може дати 0,2 мг нектару концентрацією цукристості 40%.


Позначки:
admin