Ботанічний заказник «Цілина»

21 Квітня, 2023

Вихованці гуртка «Юні охоронці природи», учасники Веселобоковеньківського учнівського лісництва Іванівської філії КЗ «Гурівський ліцей Гурівської сільської ради» вивчають та досліджують цікаві об’єкти рідного краю, особлива увага приділяється територіям природно-заповідного фонду.

Одним із таких об’єктів який розташований на території ДСДЛ центру «Веселі Боковеньки» є ботанічний заказник місцевого значення «Цілина», (оголошений рішенням Кіровоградської обласної ради в 2000 році) і займає площу – 7,9 га. Цей заказник – невелика ділянка цілинного степу була створена з метою збереження у природному стані ландшафту степового краю з рідкісним складом рослинного та тваринного світу.

Ранньою весною ця місцина палає «маленькими сонечками» на фоні ще сірої балки квітами адонісу, або більш відомого за назвою горицвіт волзький, який є рідкісним видом для нашого регіону. Адоніс – первоцвіт, фармакологічні властивості якого здавна відомі всім, а рання яскрава квітка приваблює погляди не тільки людей, а і безліч бджіл та комах.

На зміну горицвіту галявини вкриваються астрагалом, пізніше ковилою волосистою та Лессінга, чебрецем, васильками та іншим різнотрав’ям, що зачаровує неймовірною палітрою кольорів та наповнюють духмяними запахами всю територію.

Юні природоохоронці закликають – бережімо природу разом!


Позначки:
admin