Ботанічний заказник місцевого значення «Цілина»

16 Квітня, 2024

Рішенням Кіровоградської обласної ради від 17 листопада 2000 року № 198 оголошено ботанічний заказник місцевого значення «Цілина» площею – 7,9 га, який розташований на території Дослідно-селекційного дендрологічного лісового центру «Веселі Боковеньки».

Заказник «Цілина» створено з метою збереження рідкісного рослинного та тваринного світу, – це невелика ділянка цілинного степу, що знаходиться на півночі степової зони України. За геоботанічним районуванням України (1977) територія заказника належить до Європейсько-Азіатської степової області і входить до її Бузько-Дніпровського геоботанічного округу багаторізнотравно-типчаково-ковилових степів та байрачних дубових лісів. Основна частина ділянки зайнята трав’яною степовою рослинністю, на деяких ділянках зростають кущі та дерева.

На території заказник найбільш поширені угрупування справжніх степів з домінуванням костриці валіської та співдомінуванням степового різноманіття – це зіновать австрійська, залізняк колючий, шандра рання, молочай степовий, вероніка степова, шавлії степова та лучна, самосил білоповстистий…

А ще на його території зустрічаються рідкісні види, занесені до Червоної книги України – астрагал шерстистоквітковий, ковила Лессінга, ковила волосиста та рідкісний вид для регіону – горицвіт волзький(Adonis), а фауна представлена переважно птахами та комахами, з яких дибка степова – вид, занесений до Червоної книги України. З рідкісних для регіону видів численним виявився богомол-крихітка.

Приваблива місцина заказника зазвичай у весняно-літній період, коли різнотрав’я наповнює повітря неперевершеним ароматом та кольоровим калейдоскопом квітів та трав.

На території заказника «Цілина» встановлено згідно законодавства та Положення про нього режим території, де чітко визначені мета та завдання Заказника з розмежуванням заборон та дозволів у діяльності лісового центру на його території.


Позначки:
admin