Аромати чубушника в дендрологічному парку

16 Червня, 2022

Дендрологічний парк «Веселі Боковеньки» наповнився неперевершеним ароматом чубушника, який в ці дні масово цвіте вздовж прогулянкових доріжок, в біогрупах, в лісових насадженнях, на галявинах. Колекція видів та сортів, що зростає на території ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» зацікавила навіть співробітників ботанічного саду ім. М. М. Гришка, які досліджували в минулі роки висаджені екземпляри чубушників, наша колекція складається з більше як 20 сортів.

Рослина чубушник (Philadelphus), або садовий жасмин (ясмин, чубуковець), належить до роду листопадних і напівлистопадних чагарників родини Гортензієві. Ми звикли називати квітку чубушника жасмином за характерні солодкуваті пахощі і схожість квіток цих двох рослин. Латинську назву чубушник-філадельфус отримав на честь царя Єгипту Птолемея Філадельфа, а чубушником його називають тому, що з його міцної деревини з м’якою серцевиною робили чубуки і мундштуки для курильних люльок.

У дикій природі чагарник чубушник поширений у Північній Америці, Європі та Східній Азії. За різними даними в природі налічується від 50 до 70 видів чубушника, а в культурі виведено велику кількість сортів цієї рослини.

Розгалужений чагарник вкритий тонкою сірою корою з листя від 2 до 7 см завдовжки залежно від виду видовжене, запашні, прості, напівмахрові або махрові квітки чубушника, зібрані в китиці, формуються на кінцях молодих пагонів. Чубушник зимостійкий кущ, проте кожен вид рослини залежно від кліматичних умов поводиться по-різному, тому навіть якщо в сувору зиму кущ чубушник дуже підмерзне, то загине тільки його наземна частина, і якщо ви її навесні обріжете, то, завдяки потужній кореневій системі рослини, чубушник дуже швидко відросте і відновить свою декоративність. Можемо сказати, що ця рослина не вибаглива до вирощування і не потребує якогось особливого догляду, тому стане чудовою породою для озелененням вашого подвір’я, парку чи скверу і буде влітку радувати рясним цвітінням та найніжнішим ароматом.

Деяких представників роду культивують як декоративні рослини заради гарних запашних квітів у садах і як кімнатні рослини. У Південній і Південно-Східній Азії квіти жасмину широко використовують як прикраси і ароматизатор зеленого чаю, з квіток жасмину запашного, великоквіткового та індійського добувають запашну ефірну олію, яку використовують у виробництві парфумів та ладану.

Якщо вас зацікавили ці чудові запашні квіти то восени можете придбати саджанці чубушника, який вирощується в розсаднику лісового центру.


Позначки:
admin