А липи цвітуть духмяно – духмяно…

29 Червня, 2021

Добігає до завершення перший місяць літа, але в ці дні про місяць липень нас сповіщає масове цвітіння лип і неперевершений запах, що наповнює дендрологічний парк «Веселі Боковеньки».

На території парку зустрічається найчастіше липа широколиста, липа дрібнолиста та липа маньчжурська.

Найпершою зацвітає липа широколиста, цвітіння зараз завершується і уже з’являється насіння, а у липи дрібнолистої – пік цвітіння. Кожного року дерева радують нас рясним

цвітінням, але цього року як ніколи цвіту здається більше ніж листя. Гул бджіл, безлічі комах і метеликів створюють атмосферу справжнього літа з ніжними солодкуватими пахощами липи, який довгим шлейфом відчувається далеко від дерева. А ще ми знаємо, що липа дрібнолиста —чудова лікарська, медоносна, харчова і технічна рослина. Запашний липовий мед з липовим чаєм полюбляємо пити холодними зимовими вечорами, коли відчуваємо простудні симптоми.

А ще на території парку є великі і крислаті липи маньчжурські, які мають широку і густу крону, до того ж листя має і декоративну форму, бо з-під низу має сизий колір, але квіти мають досить різкий запах для відчуття людини, але для бджіл і комах – чудовий медонос.

На розсаднику лісового центру вирощуються саджанці лип, тож, якщо ви зацікавились липою і хочете придбати і посадити на подвір’ї чи присадибній ділянці запрошуємо восени до нас.

 

 

 

 

 

 

 


Позначки:
admin