22 березня – Всесвітній день води

22 Березня, 2023

Вода є найпростішою і звичною речовиною на планеті. В даний час 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води. Цей день бере свій початок від Конференції з довкілля та розвитку, що мала місце у 1992 році в Ріо-де-Жанейро. Основною причиною святкування цього дня є швидке зменшення запасів питної води, тому Генеральна асамблея ООН оголосила 22 березня Всесвітнім днем водних ресурсів. Метою проведення цього Дня є підвищення рівня обізнаності про значення і важливість води для продовження життя на Землі, а також про те, як раціональне використання водних ресурсів сприяє підвищенню рівня економіки і соціального добробуту, адже за останні роки в світі відбулося безліч конфліктів, пов’язаних з доступом до води.

22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем так і рішень в цій області.

Також не варто забувати, що всі живі тварини і рослини складаються з води: тварини та риби – на 75%, медузи – на 99%, картопля – на 76%, яблука – на 85%, помідори – на 90%, огірки – на 95%, кавуни – на 96%. Навіть людина складається з води. 86% води міститься в тілі у новонародженого і до 50% у літніх людей.

Для лісового господарства вода – це життя всієї екосистеми. Для лісових насаджень, як і для всіх рослин необхідна волога. В цьому переконуємось на практиці, – територія ДСДЛ центру «Веселі Боковеньки», як і сам дендрологічний парк розташований вздовж річки Боковенька, яка є не тільки окрасою нашої місцини, а і джерелом, яке напоює живильною вологою лісову оазу, спонукає життєздатності всієї екосистеми. Невеличкі штучні озерця «Золота рибка» та «Кит» створюють на території парку свій мікроклімат та стають прихистком і місцем проживання для багатьох птахів, риб і плазунів.


Позначки:
admin