21 березня – Всесвітній день лісів (World Forestry Day)

21 Березня, 2023

21 березня відзначають Всесвітній день лісів. Щороку в цей день фахівці в усьому світі знаходять час для обговорення цінності лісу. Всі бажаючі можуть дізнатися, як відбувається управління лісами, невиснажливе використання лісових ресурсів (без заподіяння шкоди лісовим екосистемам) з метою їх збереження для майбутніх поколінь. Що означає для нас ліс?

Ліси називають «легенями планети», адже вони поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень.

Ліс – середовище існування приблизно 3/4 усіх видів рослин, тварин і грибів, що є на нашій планеті.

Ліс є частиною культурно-історичного середовища, під впливом якого формуються культура і звичаї цілих народів, ліс – джерело роботи та матеріального благополуччя значної частини населення.

Ліс забезпечує деревиною і продуктами її переробки, харчовими і лікарськими ресурсами та іншими матеріальними цінностями.

Всесвітній день лісів святкують у день весняного рівнодення в Північній півкулі, який за традицією вважають першим днем весни і символом нового життя та нових починань. У Південній півкулі цей день є днем осіннього рівнодення, але в будь-якому випадку цей період є сприятливим для садіння та росту дерев.

Лісівники ДСДЛЦ «Веселі Боковеньки» разом з членами Веселобоковеньківського шкільного лісництва долучилися до Всесвітнього дня лісу – ознайомилися з процесом вирощування дерев, від збору насіння до висаджування на плантаціях та розсадниках, ознайомились з породами дерев та їх значення в житті людини та нашого рідного краю.


Позначки:
admin