15 квітня – День екологічних знань

15 Квітня, 2024

Міжнародний день екологічних знань (International Environmental Awareness Day) відзначається світовою спільнотою щороку 15 квітня. Організатори цього свята ставлять собі за мету поширення екологічних знань планетою. В цей день фахівці цієї галузі та люди, небайдужі до екологічного стану нашої планети, інформують громадськість про те, що відбувається у галузі екологічної безпеки як у межах конкретної країни, так і загалом у світі.

День екологічних знань був започаткований після Конференції ООН у Ріо-де-Жанейро у 1992 році. Цей день має на меті поширення екологічних знань та формування екологічної культури серед населення. Він спонукає до відповідального ставлення до природи та підкреслює роль екологічної освіти для сталого розвитку та виживання людства, адже екологічні знання – це цілий комплекс різних природничих дисциплін, таких як хімія, біологія, фізика тощо. Кожна людина має усвідомлювати значення слова «екологія», яке уособлює в собі умови життя людей та існування тварин та в цілому навколишнє середовище в якому ми живемо.

Війна з росією завдала для природи непоправних наслідків, які негативно впливають на екологічний стан нашої країни.

Лісове господарство тісно пов’язане з екологією, адже хто як не лісівники у своїй діяльності відіграють важливу роль у охороні природних ресурсів, формуванні екологічної свідомості,  адже вони оберігають та створюють нові ліси, які забезпечують існування біорізноманіття, чим підтримують екологічну рівновагу, захист лісових та водних ресурсів. Свої екологічні знання та досвід передають молодому поколінню юних лісівників, школярів та студентів, які не байдужі до екологічних проблем та допомагають пропагувати важливість та значимість лісів  у екосистемі держави та світі та необхідність їх збереження.


Позначки:
admin